Wystawa gadów, płazów i owadów w Galerii Tomaszów

Dżulia w Dżungli zaprasza na edukacyjne spotkanie z egzotycznymi zwierzętami


Od piątku, 6 października, w Galerii Tomaszów będzie można odwiedzać specjalną wystawę gadów, płazów oraz owadów, które zostały ocalone w ramach działań interwencyjnych. Inicjatorką jest „Dżulia w Dżungi”, 18-latka, która wraz z weterynarzem ratuje zwierzęta. Wystawa połączona jest z akcją edukacyjną, w ramach której można będzie dowiedzieć się dlaczego poszczególne egzemplarze trafiły do azylu i jak należy opiekować się tymi wyjątkowymi stworzeniami. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. 


6 października, w piątek, w Galerii Tomaszów w południe rusza wyjątkowa wystawa edukacyjna. W przestrzeni znajdującej się na przeciwko salonu Rossmann do końca roku będzie można podziwiać gady, płazy i owady oddawane do azylu przez właścicieli, porzucane, odkupywane lub też odbierane w ramach interwencji prowadzonych przez Straż Miejską oraz Animal Patrol. Inicjatorką wydarzenia jest 18-letnia Julia, znana w social mediach jako „Dżulia w Dżungli”, która wraz z zaprzyjaźnionym lekarzem weterynarii prowadzi charytatywnie azyl liczący obecnie ponad 150 zwierząt. Wśród prezentowanych egzemplarzy będzie można podziwiać węże, dwa rodzaje kameleonów, gekony i inne jaszczurki, żaby, pająki, a także szarańcze, świerszcze i karaczany. Nie zabraknie też specjalnej atrakcji w postaci widocznych tylko pod lupą izopodów, istot nazywanych ekipą sprzątającą żyjąca w terrariach gadów. 


Wystawa ma przede wszystkim charakter edukacyjny, pomaga uświadamiać jakich warunków potrzebują zwierzaki, jak duże rosną, czym się żywią i co najważniejsze z jakich powodów są oddawane lub porzucane. Przy każdym ze zwierząt będzie znajdować się informacja na temat jego gatunku, potrzeb oraz tego w jaki sposób trafiło do azylu. Wiele z nich w momencie trafienia pod opiekę Julii wymaga pomocy weterynaryjnej, są zaniedbane i schorowane. 


To wyjątkowa okazja żeby dowiedzieć się więcej o gadach, płazach i owadach, które trafiają do domowych hodowli często bez przygotowania i dokładnego przemyślenia tego pomysłu przez właścicieli. 


Wystawa będzie dostępna w galerii do końca roku. Wszystkich odwiedzających prosimy o zachowanie ciszy i niepukanie w szyby znajdujących się na wystawie terrariów. Możliwe są też organizacje lekcji z przewodnikiem dla przedszkoli i szkół. 


Data wydarzenia

6 Paź 2023 08:00 - 30 Gru 2023 18:00

Pobierz aplikację SPOT

apple-download-icongoogle-download-icon

Najnowsze wydarzenia